FIGYELEM! Az oldal nem áll kapcsolatba Lionel Messivel, sem David Villaval. Kizárólag rajongói oldalnak lett létrehozva!

BILBAO vs FCBARCELONA

2010.09.26. 09:40, eddi
DAVIDOT a 87.percben kiállították*-*
ELSŐ FÉLIDŐ! A MÁSODIK FÉLIDŐT A BŐVEBBRE KATTINTVA TEKINTHETED MEG!

45+2.: Vége az első félidőnek. Eleinte egykapuzott a Barcelona, aztán a Bilbao tíz perce következett, ám Amorebieta kiállítása megpecséltelheti a hazaiak sorsát. Negyedóra múlva folytatjuk.

45+1.: Egy perc a ráadás.

45+1.: A meccs ötödik, a katalánok negyedik szögletét Xavi végezték el, a védők megint tisztáztak.

45.: Az első félidő utolsó perce kezdődik Bilbaóban, egyelőre tartják magukat a vendéglátók.

43.: Az eső nem enyhült, továbbra is, mintha dézsából öntenék, úgy zuhog.

42.: David Villa a sorfalba bombázott.

41.: Pedrót rántották le a tizenhatos vonalánál kissé jobbra, ígéretes helyről jön szabadrúgással a Barca.

40.: A szurkolók azóta is őrjöngenek a piros lap miatt, a Barcelona pedig lassan ismét elkezdett nyomni.

38.: Az utóbbi percek biztató játéka után bajban az Athletic, tíz emberrel kell végigjátszania a hátralévő több mint 50 percet a bajnok ellen.
36.: Iniesta visszatért a pályára.

35.: A belépő után egymásnak estek a játékosok, de semmi komoly nem történt, a spanyol válogatott saját lábán hagyta el a pályát, az oldalvonalnál ápolják.

34.: Puffff! Amorebieta azonnal pirosat kapott, Iniestába csúszott bele ész nélkül, csoda, hogy a világbajnoki hős bal bokája egyben maradt, nem kérdés, hogy jogos volt-e a kiállítás.
32.: Igor Martínez közeli kapáslövésébe az utolsó pillanatban lépett bele egy barcelonai, így a labda fölé szállt, a szögletet Valdés tenyerelte ki.
30.: Az első húsz perc vendég nyomása után a hazaiak kezdeményeztek többet félórához közeledve.

27.: Kettő a kettőben indulhatott az Athletic az ellenfél kapujára, végül Puyol és Adriano legyűrte Llorentét.

25.: Pedro szinte lemásolta az előző akciót, csak nem ballal, hanem jobbal lőtt, hosszúra tartó lapos bombáját Iraizoz tolta ki, Villa alapvonalról leadott ismétlését pedig tisztázták.
24.: Llorente jobbról indult befelé, majd Dani Alves mellől 16 méterről életerős lövést adott le, Valdés elnyelte a játékszert.

23.: A mérkőzés első szögletét jobbról Xavi ívelte középre, a tizenhatos vonaláról tisztáztak a védők.

22.: Meleg pillanatokat élt állt a vendég védelem, Dani Alves mellett Javi Martínez esett hasra, majd büntetőt reklamált, Lahoz továbbot intett.

20.: A két csapat legutóbb április harmadikán találkozott a Camp Nouban, akkor 4-1-re nyert a bajnok. Nézd meg a meccs összefoglalóját:
17.: Negyedóra után először néz körül az Athletic Bilbao a Barca tizenhatosa környékén különösebb veszélyt nem okozott.

15.: Nagyon bekezdett a Barcelona, két ziccert és egy kisebb helyzetet jegyezhettünk fel az elmúlt hat percben.

13.: Húúúúú mi maradt ki! A jobbról befelé húzó Iniesta vette észre a középen a védők közül kilépőt Villát, aki ordító helyzetben hét méterről a bal kapufa tövét találta el. Maradt a 0-0.

12.: A Barcelona idénybeli legeredményesebb góllövői Villa és Messi, egyaránt két találatot lőttek a bajnokságban.

11.: Xavi ugratta ki középen Keitát, aki egy védőn áthámozva magát 13 méterről ziccerben lőtt, Iraizoz balra vetődve hárított.
10.: Iniesta zseniálisan tartott bent egy hosszú átívelést az alapvonalnál, Pedro Adrianóhoz passzolt, aki egy méterrel fölé tüzelt a tizenhatos bal sarkáról.

8.: Keita emelt a tizenhatos jobb oldalán betörő David Villa elé, de a világbajnok nem tudott mit kezdeni a füvön megcsúszott labdával.

7.: A katalánoknak leginkább Llorentére kell figyelniük, aki az Athletic házi gólkirálya három találattal.

6.: A Bilbao kedden a Mallorcát verte 3-0-ra, a Barcelona a Sporting Gijón múlta felül 1-0-ra szerdán.

5.: Egyelőre nem sok történt, a hangulat mindenesetre fantasztikus, a közönség torkaszakadtából bíztatja csapatát.

2.: Nem a legkellemesebb az időjárás Bilbaóban, 13 fok van és mintha dézsából öntenék, szakad az eső.

1.: Elkezdődött a mérkőzés.

NINCS KIFOGÁS MESSI MEGY JAPÁNBA!

2010.09.25. 18:18, eddi

Az argentin labdarúgó-válogatott megbízott szövetségi kapitánya, Sergio Batista kijelölte a Japán elleni október 8-i felkészülési mérkőzésre utazó 25 fős keretét, amelyben ott található Lionel Messi neve is.

Messi a hétvégén az Atlético Madrid elleni bajnoki utolsó pillanataiban brutális belépő áldozata lett, és bár a hírek szerint jövő héten már visszatérhet, a Barcelona nyilván nem szívesen engedné el a japán túrára. A katalán klubnak azonban nincs más választása, ugyanis az argentin szövetség 200 ezer dolláros bónuszt kap a japánoktól, amennyiben az aranylabdás támadó is elutazik a válogatottal Szaitamába.

Hasonló okokból kellett Messinek a nyáron a világbajnokság után pályára lépnie a Barcelona ázsiai túráján. Akkor Pep Guardiola először nem akarta szerepeltetni sztárját, de végül kénytelen volt betenni a csapatba. Tizenhat percet játszott, és ha már ott volt, lőtt két gólt...

A meghívottak között található Javier Pastore is, aki szerepelt az idei világbajnokságon, ám Batista legutóbb, a spanyolok elleni felkészülési találkozón nem számolt vele.

Ugyancsak a keret tagja Óscar Ustari, aki a 2006-os vb-n harmadik számú kapusként volt jelen, Maradona viszont nem vitte el Dél-Afrikába.

A Benficát erősítő Nicolás Gaitán korábban, Maradona kapitánykodása alatt már játszott a nemzeti csapatban, de csak olyan meccseken, amelyeken az argentinok otthon szereplő labdarúgókkal álltak fel. Most a „rendes" válogatottban is bemutatkozhat a 22 éves támadó középpályás.

KATT A BŐVEBBRE AZERGENTÍN KERET MEGNÉZÉSÉHEZ!!

FEJLEMÉNYEK

2010.09.25. 16:25, eddi
valyon játszik-e MESSI JAPÁN ellen??!

Még nemtudják, hogy az OKTÓBER 8-án tartandó ARGENTÍNA-JAPÁN barátságos mérkőzésen LEO MESSI alakalmas lesz-e minden feltétel mellet játszani. A becslések szerint IGEN tud majd játszani, de ha mégsincsen a legjobb állapotban , akkor elkisérheti a csapatot, de nem játszhat. Sergio Batista, az ideiglenes anrgentín edző, Pep Guardiola  beszélt LEOval és megállapodtak, hogyha elmegy, akkor csak a csoportot akadályozzná, mert még nincs teljesen felépűlve. PEP, pedi ezt nyilatkozta:

"Mi szeretnénk ezen javítani. Ha LEO elutazhat velünk játszani (szeptember 29.-án) a Rubin Kazanyba , de csak akkor ha az orvosok azt mondják, hogy meggyógyult, akkor játszhat csak  a 'kiválasztott'. Ha nem, "magyarázta Guardiola. Vannak véletlenek , de kevés, mert még a FIFA dátum és Barcelona szeretné nézni a sztárt ahogy játszik. A maga részéről, LEO már dolgozik, hogy csökkentse a duzzanatot a jobb bokájáról."

saját fordítás, bár nem lett a legjobb, mert a cikk spanyol volt, és fúú de neház volt lefordítani xDD szal bocsika, ha egy pöppet érthetetlen lett ://

KEZDŐ CSAPATOK;
Bilbao: Iraizoz, Iraola, S. José, Amorebieta, Aurtenetxe – Gurpegi, Orbaiz, J. Martinez – Susaeta, Gabilondo és Llorente.
Barcelona: Valdés, Alves, Piqué, Puyol, Maxwell – Busquets, Xavi, Keita – Pedro, Iniesta és Villa.

MESSI sajnos még mindíg a sérülése miatt neem játszhat, de jó hírek. MESSI már edzet a csapattal, de PEP azt mondta, hogyha MESSI teljesen felépül csak akkor játszhat, ellenkező esetben nem lehet róla szó. De az ARGENTÍN válogatott csapatkapitánya mindenféleképpen játszatni akarja MESSIt a sérülése ellenében is.

BARCA MESSI NÉLKÜL IS ERŐS!

2010.09.25. 15:46, eddi

Könnyű dolga biztosan nem lesz Xaviéknak, mert az ellenfél számára legalább annyira fontos ez a meccs, mint nekik, és ők is pontosan tudják, hogy sokkal inkább megfogható ez a remek csapat, ha a legjobbját nélkülöznie kell. A többieknek bizonyítaniuk kell, hogy ők is meg tudnak nyerni roppant nehéz meccseket, és még akkor is ez a küldetésük, ha nyilvánvaló módon erre képesek, hiszen ezt több ízben bizonyították már az elmúlt években.

A probléma csak az, hogy a Bilbao kifejezetten jó formában van, hét ponttal a 7. helyen áll a bajnokságban, és semmit sem gyengült az elmúlt évekhez képest. Joaquín Caparrós edző éppen ezért rutinos, kipróbált játékosaihoz fordul, mint Orbaiz, Gabilondo, Javi Martínez vagy Llorente, akik sok gondot okozhatnak majd a Barçának is.

ALDO ROVIRA DÍJ

2010.09.25. 10:58, eddi

MESSI megkapta az ALDO ROVIRA díjat, amit Ami Aldo Rovira emlékére csináltak. Miután ALDO ROVIRA meghalt a tiszteletére megcsinálták ezt a díjat, amit minden évben kisorsolnak egy FC BARCELONA játékosnak. hát igen szerintem MESSI megérdemli, hisz nagyon sokat tesz a csapatért. Készűlt róla egy video is, sajnos nem angol, így nem értem, hogy mit mondanak:/ de a video azért itt van. +hoztam még MESSI-s képeket az ATLETOCO elleni meccsről, valamint kivágtam egy SPORTING VS FCB mérkőzésees videoból egy képet, amin MESSI t mutatják a lelátón. sajna csak egyet tudtam, deha lesz több video akkor kivágok még. na pussz, ma még jövök!

Ragaszodnak Messihez!

2010.09.25. 09:56, eddi

A Barcelona támadója az Atletico Madrid ellen sérült meg, Tomas Ujfalusi durva belépője után  bokaszalagjai meghúzódtak. Bár a hírek szerint kéthetes kényszerpihenő vár a játékosra, ennek ellenére az argentin válogatottba meghívót kapott. Mint kiderült, az argentin szövetség ragaszkodik Messi beválogatásához, a Barca klasszisa nélkül ugyanis jelentős szponzorációs pénzektől esne el a szövetség.

KÖzLEMÉNYeK!

2010.09.24. 22:25, eddi

Na hát sziasztok! tudom, nagyon későn jelentkezem:/ , de nem volt ma időm frisselni, majd holnap bepótolom mindent:D itt a másik közlemény, hogy ugye az oldal DAVID villa-val és Lionel MESSIvel foglalkozik. háát sajnos nincs időm mind a ketőre, mert nagyon sok esemény van / lesz mind a két focitáról. nahát és úgy döntöttem, hogy az oldal mostantól, csak LIONEL MESSIVEL fog foglalkozni. miért pont MESSI  marad? hát azért mert, MESSI az egyik legnagyobb kedvencem. David is az, de per pillanat nálam MESSI A BEST. meg van egy rohadt jóóó davidos oldal, amit már kiraktam az oldal ajánlóba! szal mindenkinek kötelező benézni!! :DD és most zárni akar?? naneee nem hagyhatjuk!!! MERCIInek van a legnagyobb és a legjobb DAVIDOS oldala. szeretnék én is olyan jó szerkezt lenni, mint ő. szóóval, foglyunk össze, és ne engedjük, hogy bezárjon!!!:D:D (LL)

Megszenvedtek a győzelemért!

2010.09.24. 16:16, eddi

A Barcelona is begyűjtötte a kötelezőnek mondható három pontot hazai pályán a Sporting Gijón ellen, ezzel felzárkózott a nagy rivális Real Madrid mögé. Ugyan a mérkőzésen végig a katalánok akarata érvényesült, de a vendég kiscsapat jelentősen megnehezítette a dolgukat, végül a gijóni nevelésű David Villa döntötte el a mérkőzést.

Előzetesen sokan gólzáporos győzelmet vártak a Barcelonától, azonban gyorsan bebizonyosodott, hogy ugyan elképesztő százalékban tudják tartani a labdát, de Messi nélkül sokat veszítenek a hatékonyságból.

Az első félidőben főleg a Barcelona bal oldala volt az aktívabb, Maxwell több jó labdát is adott David Villának, aki azonban ekkor még nem tudott túljárni a vendégkapus Cuéllar eszén. Azonban látható volt az is, hogy a hazai védők egyik kihagyása esetén akár még a Gijón is megszerezheti a vezetést, tehát tipikus egygólos mérkőzésnek lehettek tanúi a nézők, még akkor is, ha a vendégek ritkán találkoztak a labdával.

VIDEÓK

2010.09.23. 14:57, eddi

ELHOZTAM  nektek még az elöző ATLETICO MADRID vs FC BARCELONA meccsből egy darab videót, de ebben a videóban láthatjuk MESSI gólját (0:20perctől láthatod) és Piqué gólját(2:10perctől láthatod) valamint, azt is ahol UJFALUSI oda lép MESSINEK(3:10perctől láthatod).  perctől tudjátok megnézni  csoda, hogy nem tört el a lába:O ..valamint, elhoztam a tegnapi meccs, GÓL videóját is, amit természetesen DAVID VILLA lőt be!:D

Hivatalos, hogy jön a Haikyuu!! Gomisuteba no Kessen movie! Magyar nyelvû plakát, magyar feliratos elõzetes!    *****    Todoroki Shoto Fanfiction oldal, nézzetek be és olvassatok! Új Shoto nendoroid blog az oldalon!    *****    A Múzsa, egy gruppi élményei a színfalak mögött :)    *****    Madarak és fák napjára új mesével vár a Mesetár! Nézz be hozzánk!    *****    Rosta Iván diplomás asztrológus vagyok! Szívesen elkészítem a horoszkópodat, fordúlj hozzám bizalommal. Várom a hívásod!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, egyéb épületek szigetelését kedvezõ áron! Hívjon! 0630/583-3168    *****    Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?